Hledáme nejlepšího chemika

Soutěž Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR probíhá ve 3 kolech. V prvním kole (školním) žáci 9. ročníku řeší test ze  znalostí chemie. Následně jsou tři nejlepší vybráni a postupují do oblastního kola (Hranice, Valašské Meziříčí, Olomouc….)

Dne 11. 12. 2019 se tři nejlepší žáci naší školy v oboru chemie Patrik Mašlaň, Markéta Ševčíková a Natálie Škařupová zúčastnili oblastního kola soutěže.  Soutěž byla rozdělena na část teoretickou, ve které Patrik Mašlaň obsadil úspěšné desáté místo z 81 soutěžících z 27 základních škol. To jej posunulo do druhé (praktické) části, kde soutěžící prokazovali i praktické schopnosti v laboratoři.

Z 10 nejlepších budou poté vybráni tři, kteří postoupí do celostátního kola v Pardubicích.