SOUTĚŽ BIBLE A MY – školní kolo

     Na konci října u nás ve škole proběhlo školní kolo letos již 27. ročníku soutěže Bible a my. Soutěžilo se ve třech kategoriích, a to v kategorii žáků 4. a 5. třída (17 + 32), kategorii žáků 6. a 7. třída (43 + 34) a kategorii žáků 8. a 9. třída (27 a 24 ).
Tuto soutěž organizujeme už docela dlouho a všímáme si, že o ni mají zájem i ty děti, které se nějakým způsobem zajímají nejen o biblické souvislosti a dějiny, ale o historii jako takovou.
Jedná se o soutěž postupovou vyhlašovanou MŠMT vždy na začátku školního roku, takže již nyní víme, že první dva nejlepší řešitelé postupují do kola okresního. To proběhne 29. listopadu 2019 v Kelči na Befarku. Základní škola se bude podílet na organizaci tohoto okresního kola.

Nejlepší řešitelé letošního školního kola jsou:

I. kategorie

  1. místo: Dominik Valíček, 5.A
  2. místo: Gabriela Indruchová, 5.B
  3. místo: Monika Pospíšilová a Alžběta Radová, obě z 5.B

II. kategorie

  1. – 2. místo: Adam Tvrdoň, 6.A a Mikuláš Valíček, 7.B
  2. místo: Kateřina Střítežská, 6.A a Kristýna Pajdlová, 6.B

III. kategorie

  1. místo: Antonín Jiříček, 9. třída
  2. místo: Lenka Valuchová, 8. třída
  3. místo: Patrik Mašlaň, 9. třída.

 
Tuto soutěž u nás ve škole organizačně zajišťují Mgr. Marie Matysková a Mgr. Marcela Plesníková.