Náš školní výlet žáků sedmé třídy

V pondělí 13. května jsme s naší paní učitelkou třídní a paní učitelkou Marcelou Plesníkovou jeli na dvoudenní výlet do Štramberku. Nejdříve jsme se vyšplhali k jeskyni Šipka, v níž byla kdysi  byla nalezena čelist neandrtálského dítěte. Pokračovali jsme stezkou českých velikánů a plnili na ní úkoly pracovního listu. Následoval oběd v restauraci U Trúby. Potom jsme vystoupali 167 schodů na Trúbu a krásně jsme viděli na celý Štramberk a jeho okolí. Potom jsme si zastříleli z kuše a měli na náměstí rozchod. Poté jsme se rozdělili na dvě skupiny. První skupina šla do Aqua-Terra expozice prohlédnout si hady, pavouky, želvy, ryby atd. Měli jsme dokonce možnost chytit do ruky hada a také jsme mohli vidět jeho krmení. Druhá skupina šla nejprve do pekárny tzv. štramberských uší a kromě toho, že se dozvěděli recept na zhotovení této pochoutky, mohli si „své vlastní ucho“ vyrobit. Jízdou na čtyřkolkách jsme ukončili část programu prvního dne a přemístili jsme se do rekreačního střediska U Kateřiny, kde jsme se ubytovali a kde na nás také čekala večeře. Pak nás paní učitelky rozdělily do 4 skupin, ve kterých jsme po celý zbývající čas soutěžili, šifrovali, hráli hry apod. Večer byla diskotéka, stezka odvahy a následoval odpočinek se spánkem. Ráno v 8:00 byla rozcvička a pak snídaně. Po ní jsme hráli společenské hry, při nichž byla velmi důležitá komunikace uvnitř skupiny, neboť bez ní bychom úkol nesplnili. Po obědě nás čekal poslední už méně zábavný úkol –  úklid chatek. A pak už následoval jen odjezd domů. I když byla zima a počasí nám příliš nepřálo, výlet jsme si moc užili a moc se nám tam líbilo.                  Anička Hýbnerová a Markéta Pavlíková

Z hodnocení spolužáků:
„ Výlet byl suprový, mega jsem si to užil.“
„Klidně to mohlo být delší“…
„Na výletě mě naštvalo, že jsme prohráli v hokeji.“ (ČR – Rusko – poznámka redaktora)