Programy Zdravé 5

Program pro naše třeťáky a čtvrťáky

Nakupování se Zdravou 5 je program pro žáky 3.-5. tříd základních škol. Pod vedením lektorky si žáci projdou deskovou hrou Obchod Zdravé 5, kde v 5 klíčových odděleních soutěží – odpovídají na kvízové otázky a plní praktické zábavné úkoly. Za správné odpovědi získávají dílky puzzle, ze kterých si na závěr složí obrázek odhalující tajemství správné výživy. Samy si také vyzkouší virtuální nákup na jedno jídlo dne. I tato výuka probíhá ve třídě a lektor si všechny potřebné pomůcky přiveze.

Program sedmáků

 Párty se Zdravou 5 je dvouhodinovka vaření připravená pro žáky 2. stupně základních škol. Program probíhá ve cvičné kuchyňce vybavené spotřebiči a nádobím.  Žáci si pod vedením lektora připraví 3 chody jednoduchého tepelně připraveného menu. Kromě toho se samozřejmě dozví i spoustu zajímavých tipů a triků k vaření, skladbě jídelníčku i potravinám. Všechny suroviny zajistí lektor Zdravé 5.