Školní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce

30.1.2019 proběhla na naší škole konverzační soutěž v angličtině. Tato soutěž má dvě kategorie: I.A – pro žáky 1. stupně po 7. ročník a II.A –  pro osmáky a deváťáky. Žáci jsou testováni v poslechu, porozumění textu a nakonec v samotné konverzaci. Letošního školního kola se zúčastnilo celkem 12 žáků, překvapující byl zájem žáků mladšího školního věku z 5. a 6. ročníku. A stejně jako zájem byly překvapující i výborné výkony těchto žáků. Nejlepší mezi nimi byl nakonec Adam Hegar ze 6.B, výborný byl Tony Vu Nguyen Khoi z 5.B a na 3. místě se umístil Matěj Mede ze 7. třídy. Ve 2. kategorii lepší výkon podala Teresa Anna Kubiénová z 9. třídy a Antonín Jiříček z 8. třídy obsadil 2. místo. Vítězové obou kategorií postupují do okresního kola této soutěže. To se bude konat 19. února ve Valašském Meziříčí v Základní škole Vyhlídka.