Připravujeme na březen

Planetárium Morava

V týdnu od 4. března do 8. března absolvují všichni naši žáci programy Planetária Morava. Postupně se po jednotlivých ročnících formou filmů vytvořených Evropskou vesmírnou agenturou ESA a světovými planetárii seznámí s nejnovějšími poznatky o fungování a stavbě vesmíru. O problematice mohou diskutovat a ptát se na komentáře průvodců těchto programů.

Program „Zdravá 5“

Co je to? Zdravá 5 je unikátní celorepublikový vzdělávací program pro základní i mateřské školy. Je zaměřen na zdravý životní styl, především v oblasti zdravého stravování. Lektoři Zdravé 5 seznamují žáky v rámci dvouhodinového bloku zábavnou a interaktivní formou se zásadami zdravého stravování.

Pro koho je program určen? Podle svého zaměření a obsahové náplně Zdravá 5 nabízí tři výukové programy – Školu Zdravé 5 pro žáky 1. stupně ZŠ, Párty se Zdravou 5 pro žáky 2. stupně ZŠ a Hrátky Zdravé 5 pro děti v MŠ.

Kdy? 21. března – 3. a 7. třída, 28.3. – 4. třídy.