Druhé adventní pondělí na prvním stupni.

10.prosince 2018
Druhá svíce zapálena a vyřčeno další přání!
Dnes nám ho řekla paní učitelka Fliedrová z třetí třídy. A znělo: „Ať jsme veselí a šťastní !“ Děvčata ze 4.B třídy nám zpestřila sváteční chvíle u našeho adventního věnce přednesem básní o ledním medvědovi a vločce. Zkontrolovali jsme úkoly, které nám minule poslal andílek. Prvňáčci namalovali krásné obrázky Mikuláše, čerta a andílka, druháci poskládali z papíru čertíka Bertíka. Těmito výtvarnými dílky si vyzdobili v přístavbě chodbu. Třetí třída vyhledala a přečetla pranostiky o Barborce a Mikulášovi. Čtvrťáci složili „Dopis Ježíškovi“ a Jirka Kundrátek nám jeden přečetl. Byl krásný. Na páťáky úkol ještě čeká. Poté jsme si společně zazpívali vánoční píseň, neboť písně a koledy k této adventní době patří. A protože tento týden má 13.prosince svátek Lucie – patronka švadlen a kočích, připomněli jsme si, jaké zvyky a tradice z minulosti se vážou k tomuto dni. V tento čas se totiž nesmělo tkát, šít ani drát peří. Kdo toto porušil a byl odhalen, strašidelné „Lucky“ ho potrestaly. Básní jsme začali, básní jsme se rozloučili. Ukončili jsme naše druhé setkání po bronzové neděli slibem, že se po stříbrné neděli sejdeme zase. A co na nás čeká, je pro nás zatím překvapení. Z.H.