Adventní pondělky na prvním stupni.

Pomalu se k nám zase blíží Vánoce. Ten kouzelný a nejkrásnější čas v roce. Těšíme se všichni, ale nejvíce tu tajemnou atmosféru prožívají děti.
Na naší škole začínáme pravidelně adventem. Každé pondělí po adventní neděli se schází celý 1. stupeň ve výklenku chodby v přístavbě, kde zapalujeme svíce na našem adventním věnci. A nebylo tomu jinak ani letos. V pondělí 3. prosince 2018 po železné neděli, jsme zapálili první svíčku a paní ředitelka Mgr. Zdeňka Hradilová vyslovila první přání, které znělo: „Ať jsme všichni zdraví!“
Dozvěděli jsme se, odkud k nám přišel zvyk zapalování svící na adventním věnci a jaké tradice patří k tomuto období. Už víme, co dělali v minulosti „Barborky“ a co se stane, když si utrhneme 4. prosince větvičku třešně nebo višně. Zazpívali jsme si písničky o Mikulášovi a čertovi. A ve středu budeme čekat jeho nadílku. Přijde určitě a možná i čert s andělem.
A už teď se těšíme na naše příští setkání, kdy zapálíme druhou svíci s dalším přáním. To budou Vánoce zase blíž. Z.H.