Evropský den jazyků s rodilým mluvčím

Evropský den jazyků (EDJ) je den podpory jazykového vzdělávání v Evropě. Z iniciativy Rady Evropy se od roku 2001 – Evropského roku jazyků – slaví každoročně 26. září.

V tento den měli studenti, kteří navštěvují předmět konverzaci v anglickém jazyce, možnost setkat se s rodilým mluvčím z USA. Naše vzácná návštěva si pro žáky připravila poutavou hodinu, při které se dozvěděli leccos zajímavého a hlavně si procvičili anglický jazyk.

A jak se celé setkání líbilo žákům?

Ve čtvrtek 26.9. nás ve škole navštívil rodilý mluvčí z  Ameriky. Naše polovina třídy měla tu možnost se s ním setkat. Bylo to úžasné a velmi mě to bavilo, i když jsem mu sem tam nerozuměla. Kdyby byla možnost, byla bych ráda, kdyby nás navštívil znovu. (Markéta Š., 9. třída)

Ve čtvrtek 26. září k nám do školy přijel Američan jménem Daren. Vedl s námi hodinu anglického jazyka. Během této hodiny na nás mluvil plynule a srozumitelně anglicky. Ptali jsme se ho i na otázky a on nám odpovídal. Osobně jsem si tuhle hodinu velmi užila. (Maruška S., 9. třída)