Okresní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce

19.2.2019 se vítězové školního kola soutěže v anglickém jazyce zúčastnili okresního kola, které se konalo jako každý rok na ZŠ Vyhlídka ve Valašském Meziříčí. Letos byla účast opravdu vysoká, celkem se sešlo 60 soutěžících. V I.kategorii mladších žáků, tj. 6. a 7. tříd, nás reprezentoval Adam Hegar ze 6.B. V II.kategorii starších žáků pak Teresa Anna Kubieńová z 9.třídy.

V soutěži museli oba žáci ukázat své dovednosti nejdříve v poslechu, poté v porozumění textu, poslední část byla konverzační. Na vylosované téma žáci sami mluvili a také odpovídali na kladené otázky.

Konkurence byla velká a oba dva si vedli velmi dobře. Na výsledkové listině skončili v polovině. Adam, který se musel potýkat ve své kategorii se staršími a zkušenějšími žáky, se umístil z 29 účastníků na 16.-18. místě. Teresa obsadila 14.-15. místo z 31 žáků. Všichni účastníci soutěže odcházeli spokojení a obohacení o další zkušenosti. Doufám, že zájem o cizí jazyk jim nadále zůstane, stejně jako i chuť stále se v angličtině zdokonalovat.